این دستیار مبتنی بر صوت قادر است وظایف مختلفی را نظیر: 

سرویس صوتی الکسا (AVS) یک سیستم تشخیص صوت هوشمند است و با استفاده از خدمات درک زبان طبیعی، به شما امکان آن را خواهد داد تا با استفاده از هر دستگاه متصلی از طریق میکروفون و اسپیکر به آن متصل شوید.

در حالی که نام رسمی این دستیار الکسا است، شما می‌توانید برای بیدار کردن آن کلمه مورد نظر را به «آمازون» و یا «اکو» نیز تغییر دهید.

 

امکان تماس تلفنی

با نصب اپلیکیشن الکسا بر روی گوشی همراه و وصل نمودن دفترچه تلفن گوشی همراه به این برنامه به راحتی می توانید در منزل به دستار هوشمند الکسا دستور بدهید ک شماره تماسی از دفترچه تلفن تماس گرفته و یا یک پیام متنی به این شماره تماس ارسال کند. همچنین الکسا پیغام صوتی شما را پخش می کند.

 

پخش موسیقی توسط الکسا آمازون

کافیست آهنگ مورد علاقه خود را به الکسا گفته تا در میان پایگاه داده خود در فضای اینترنت گشته و پخش نماید. می توانید آهنگ های مختلف از آمازون، spotify، pandora و سایر سایت های پخش موسقی (تنها با ثبت نام کردن) پخش نموده و یا آهنگ های مورد علاقه خود را در فضای ابری الکسا آپلود کنید و هر موقع خواستید با گفتن نام آهنگ بلافاصله پخش شد.

 

یادآوری

آیا نگران فرامو ش کردن قرارها و کارهای روزمره هستید؟ کافیست به الکسا آمازون دستور بدید تا در ساعت خاصی، کارهای روزانه به اطلاع شما برساند. همچنین می توانید به الکسا بگویید در چه ساعتی بیدارتان کند. کافیست بگویید.”ALEXA SET AN ALARM FOR 9 a.m”

اطلاع رسانی آنلاین

الکسا آمازون دات دارای پایگاه داده قوی بوده و کافیست با پرسیدن سوالهای خود به زبان های تعریف شده برای الکسا، اطلاعات مورد نظر را دریافت کنید. میخواهید دمای حال حاضر شهر خود یا دیگری بدانید. از الکسا بپرسید “ALEXA, HOW’S THE WEATHER” . الکسا آخرین گزارشهای هواشناسی، ترافیک و سایر اطلاعات روزمره شما را در اختیار شما می گذارد. حتی می توانید سوالات علمی، سیاسی، فرهنگی و سایر اطلاعات از الکسا بپرسید تا الکسا در اینترنت جستجو کرده و جواب مناسب به شما ارائه دهد.

 

مکالمه دو طرفه

با الکسا می توانید همانند یک انسان صحبت کرده و درباره علایق خود صحبت کنید. این کار یکی از بهترین روشها برای تقویت زبان انگلیسی هست.

 

محتویات پکیج آمازون الکسا اکو دات:

 

1- دستگاه الکسا امازون اکو دات

2- کابل شارژر و آداپتور

3-دفترچه راهنما به زبان انگلیسی