پرده های هوشمند پرده های خاصی نیستند که مطابق میل شما نباشد یا در تضاد با فضای منزل یا محیط کار شما باشند, همان پرده های موجود در منزل خودتان را هم می توانید هوشمند کنید

 

 

 

چگونه؟

تنها کافیست به جای میل پرده از یکسری ریل های مختص هوشمندسازی استفاده کنید و با قرار دادن سنسورهای لازم مانند سنسور تشخیص نور (LUX METR) و سنسور تشخیص دما (TERMOMETR) , با توجه به شرایط مورد نظر شما پرده های هوشمند را کنترل کرد و از راحتی ایجاد شده لذت برد.

 

 

 

 

شاید برخی افراد با بیان اینکه به جز باز و بسته کردن پرده چه مزیت دیگری می تواند داشته باشد از انجام آن سر باززنند, اما با کمی تفکر می توان مزایای زیادی را برای آن مثال زد:

 

از نظر امنیت هوشمند :

از این نظر می توان گفت زمانیکه شما مسافرت هستید می توانید  با کنترل از راه دور پرده های خود, باعث فریب سارقین شوید.

 

 

 

از نظر گرمایش و سرمایش هوشمند :

پرتو گرمابخش خورشید در روزهای سرد زمستان و یا گرمای شدید در فصل تابستان را می توان به صورتی هوشمند در کنترل خودداشته باشیم که خود باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین کاهش هزینه مصرفی می گردد.

از نظر سلامت هوشمند :

از نظر متخصصا و پزشکان مغز و اعصاب و حتی روانپزشکان بهترین راه از خواب بیدار شدن به جای آلارم ساعت و گوشیهمراه, بیدار شدن به کمک نور لطیف خورشید است که با نصب سنسور هوشمند به راحتی می توانیم از این مزیت هوشمند پرده ی هوشمند استفاده لازم را ببریم.

 

 

از نظر اهمیت نوردهی گل ها و گیاهان هوشمند :

شما می توانید با توجه به شرایط نگهداری گیاهان و میزان نیاز نوری آن ها در طول شبانه روز, سناریوی هوشمند خود را تعریفکرده و با توجه به آن زمان باز و بسته شدن پرده ها را تعیین کنید که خود باعث کمترین آسیب به گل ها و گیاهان شما می شود که می توانند بهترین شرایط نوری را با بیشترین رشد مناسب داشته باشند.

 

از نظر ارزش ریالی ساختمان هوشمند :

باعث بالا رفتن ارزش پولی و قیمت منزل و محیط کار شما می شود چون هوشمندسازی در حال گسترش در کل جهان و ایران است و ممکن است در سال های آینده افراد, خانه هایی که وسایل هوشمند ندارند را نخرند و یا اجاره نکنند. هوشمندسازی به دلیل نوپا بودن, خود به عنوان یک عامل موثر در بالا بردن ارزش منزل مسکونی و یا محیط کار شما محسوب می شود