آیا تا کنون به هوشمندسازی خانه خود فکر کرده اید؟

 

چه میزان راجع به هوشمندسازی اطلاعات دارید؟

 

شرایط استفاده از سیستم های هوشمند را می دانید؟

 

ما به عنوان نمایندگی رسمی برند هوشمندسازی TIS در استان اصفهان در کنار شما هستیم تا تمام سوالات شما را در زمینه خانه هوشمند پاسخگو باشیم

 

اما در ابتدا بهتر است تعدادی از خواسته ها و رویاهای شما را در مورد هوشمندسازی و خانه هوشمند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

شاید شما دوست دارید صبح ها، با طلوع خورشید پرده هایی را که شب گذشته کشیده اید، به طور خودکار کنار بروند و با نور دلپذیر طلوع خورشید بیدار شوید.

 

یا شاید شما هم در آرزوی این باشید وقتی از سرکار یا بیرون از منزل وارد خانه می شوید با یک حرکت کوچک کلی از کارهای مورد نظرتان را بطور همزمان انجام دهید.

بطور مثال:

لامپ ها را متناسب با حال و هوای روزی که پشت سر گذاشته اید، روشن و یا میزان نورشان را کم و زیاد و یا حتی رنگشان را تغییر دهید.

 

شاید بخواهید شخص عزیزی را سوپرایز کنیدو تمایل دارید به هنگام ورود به منزل رقص نور و موسیقی متناسب با آن در حال پخش باشد و سیستم تهویه مطبوع با توجه به شرایط جوی، روشن شده باشد و محیط دلپذیری را ایجاد کند تا از در کنار هم بودن به واسطه خانه هوشمند خود لذت ببرید.

 

همچنین ممکن است خانه ی بزرگی داشته باشید و در هنگام خروج از منزل آرزو کنید که ای کاش به جای اینکه کلیه ی اتاق خوابها، سالن پذیرایی و نشیمن را کنترل کرده و کلیدهای برق سنتی را خاموش کنید با یک اشاره لامپ های اضافه خاموش و نور ملایمی برای شما برای خروج ایجاد و سپس بعد از خروج کامل از منزل کلیه ی لامپ ها  و سیستم تهویه مطبوع نیز خاموش شود.

 

شاید به این نیز فکر کرده باشید که بخواهید در GYM شخصی خود ورزش کنید و ریتم موسیقی متناسب داشته باشید و یا می خواهید با تغییر رنگ نورها به محیط انرژی و نشاط بیشتری ببخشید.

 

شاید در گوشه ای از ذهن شما باشد که روزی به مسافرت بروید و حتما نگرانی امنیت و حفاظت از خانه خود را دارید،
علاوه بر آن به این موضوع نیز فکر خواهید کرد که گل ها و گیاهان در منزلتان چه در فضای خارجی مانند باغچه ها و چه در فضای داخلی باشند، برای اینکه خشک نشوند نیاز به آبیاری دارند و حتی این نکته که نمی توانید برای گیاهان داخل منزل نور مناسب را در طول روز تنظیم کنید شما را نگران کند

 

تمامی این خواسته ها تنها با لمس یک کلید هوشمند قابل اجرا است

 

ما به عنوان گروه هوشمندسازی تیسا هوشمند اسپادانا به عنوان نماینده رسمی برند هوشمندسازی TIS در استان اصفهان تمامی این تدابیر را برایتان در نظر گرفته ایم.
(سناریوی مورد نظر شما را بر روی پنل مورد نظر تعریف می کنیم تا بتوانید با یک لمس کوچک انگشت آن را اجرا کنید و همچنین از طریق یک برنامه و اپلیکیشن بر روی گوشی موبایل و تبلت و یا لب تاب می توانید این سناریو را از هرجایی که هستید کنترل کنید.)

 

اما شاید بپرسید چگونه؟

پاسخ آن بسیار راحت است، شما فقط باید به یک سوال ساده پاسخ دهید:

آیا ساختمانی که برای هوشمندسازی در نظر گرفته اید ساخته شده است و یا در حال ساخت است؟

اگر خانه شما در حال ساخت باشد شما هیچ محدودیتی در انتخاب سیستم هوشمند مورد نیاز برای خانه هوشمند خود ندارید,

اما

اگر خانه شما ساخته شده باشد باز هم نباید نگران تخریب برای سیستم های جدید باشید، حتی اگر خانه شما جز خانه های قدیمی باشد چون این امکان وجود دارد که از سیستم های بی سیم هوشمند برای ساختمان های قدیمی استفاده کنیم در نتیجه جای نگرانی برای داشتن خانه ای هوشمند  وجود ندارد چون در این روش حتی نیازی به تعویض کلیدهای سنتی هم نیست, اما در صورت تمایل شما می توانیم کلیدهای سنتی را به کلیدهای هوشمند تبدیل کرده و از دو طریق کلیدهای سنتی و هم اپلیکیشن مورد نظر خانه هوشمند خودتان را کنترل کنید.

با وجود تمام امکانات ومزایای فراوانی که می توانیم با هوشمندسازی داشته باشیم اما باز هم برخی افراد با دید بدبینانه به آن نگاه می کنند و آن را نوعی عمل تجملگرایانه می دانند.

باید به این نکته توجه داشت که هوشمندسازی فراتر از کنترل نور و دما به وسیله کلید های هوشمند است و می توانیم به عنوان عملکردی ایمن تر و کارآمد تر به آن اشاره کنیم.

به طور کلی بستگی به نظر شما دارد که منزل یا محل کار خود را با هوشمندسازی به محیطی

•   با افزایش بهره وری بهتر

•   دارای امتیاز رقابتی بسیار قوی چه در بازار کار و چه در بازار مسکن تبدیل کنید یا نه؟

 

 

 مهمترین مزایای خانه هوشمند شامل:

 

خانه هوشمند اصفهان

 سیستم کنترل روشنایی هوشمند
• سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند

سیستم صوتی هوشمند

• سیستم امنیتی هوشمند

• سیستم پرده هوشمند

• سیستم درب و پنجره هوشمند

• سیستم آبیاری هوشمند و…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 سیستم کنترل روشنایی هوشمند

یکی از اصلی ترین, ابتدایی ترین و مهم ترین امکانات در سیستم هوشمند ساختمان, سیستم روشنایی هوشمند است.

در گذشته نه چندان دور, تنها تصوری که می شد از روشنایی داشت این بود که با زدن یک کلید برق, یک لامپ روشن می شد و در واقع به صورت سنتی هر کلید برق برای یک روشنایی اختصاص پیدا می کرد و در صورت حضور مهمان باید کلید برق های مختلف در فضاهای مختلف منزل را روشن می کردیم تا روشنایی مورد نظر را اعمال کنیم, اما با پیشرفت علم و مطرح شدن بحث هوشمندسازی دیگر نیازی به هیچ کدام از این کارها نیست.

سناریوی مورد نظر خود را بر روی پنل هوشمند مورد نظر تعریف می کنیم و با یک لمس کوچک انگشت آن را اجرا می کنیم و همچنین از طریق یک برنامه و اپلیکیشن بر روی گوشی موبایل و تبلت و یا لب تاب می توانیم روشنایی ها را از هرجایی کنترل کنیم.

بطور مثال با اجرای سناریوی مهمان به صورت خودکار تمامی روشنایی ها مانند: لوسترها, هالوژن ها, دیوارکوب, مهتابی و نورهای مخفی روشن می شود, در صورتیکه موسیقی هم در حال پخش باشد می توان نورهای RGB را نیز فعال و رقص نور متناسبی را اجرا کنیم.و حتی می توان بعد از رفتن مهمان ها با اجرای سناریوی خروجی که بر روی پنل مورد نظر تعریف کرده ایم, روشنایی های اضافه را خاموش و تنها روشنایی خاصی را فعال کنیم بطور مثال لامپ های آباژور هاروشن بماند و مابقی روشنایی ها خاموش شود.

همچنین برای اتاق خواب ها و حتی دفاتر جلسات در ادارات و یا هر فضایی که مد نظر شما باشد, می توان با اجرای سناریویی که به پنل مورد نظر داده ایم در ابتدای ورود به فضای مورد نظر فقط لامپ های مخفی روشن شود تا دید کم و مناسبی برای انجام کارهای کلی بدهد و بعد از طی زمان مورد نظری که برای سناریو تعریف شده است خاموش شود و در صورت افزایش زمان حضور در فضای مورد نظر, نورها و لامپ های بیشتری روشن شود که خود این مسئله در صرفه جویی انرژی نقش مهمی را ایفا می کند.از این ویژگی حتی می توان در مکان هایی که فقط در مدت زمان کوتاهی رفت و آمد وجود دارد و امکان این موضوع وجود دارد که فراموش کنیم لامپ ها را خاموش کنیم  مانند: راه پله ها و راهروها, بهتر است از سیستم روشنایی هوشمند استفاده کنیم.
در سال های اخیر از سیستم روشنایی با تایمر استفاده می شده و ایرادی که این سیستم دارد این است که در صورت حضور بیشتر در

 

 

مکان مورد نظر, روشنایی ها بر اساس زمانی که برای آن ها تعریف شده, خاموش می شود و برای روشن شدن مجدد, سنسور آن ها را باید فعال کنید, و یا در هنگام ورود شخص مثلا به راهروی طبقه اول کلیه لامپ ها تا طبقه آخر روشن می شود که با استفاده از سیستم روشنایی هوشمند در مکان های مورد نظر ذکر شده, تنها در هنگام حضور شخص در نقطه ای خاص, فقط چراغ های مربوط به همان مکان روشن شده و در هنگام خروج خاموش می شوند که خود این موضوع باعث کاهش مصرف برق می شود.

از مزایای دیگر سیستم روشنایی هوشمند می توان به ویژگی امنیتی آن اشاره کرد.
شاید بگویید چگونه؟

با تعریف سناریوی خاص, می توانید در زمان هایی که به هر دلیلی مانند رفتن به سرکار و یا رفتن به مسافرت و حتی خرید رفتن ساده در منزل نیستید می توانید لامپ ها را در زمانی هایی مشخص روشن و یا خاموش کنید و با ایجاد فضای حضور در منزل سارقین رافریب دهید.

به طور کلی می توان مزایای سیستم روشنایی هوشمند را در چند نکته خلاصه کرد:

 

  1. افزایش زیبایی محیط زندگی شما
  2. کاهش سردرگمی های موجود برای روشن و خاموش کردن لامپ های مورد نظر
  3. روش استفاده ی آسان برای تمامی اشخاصی که می خواهند از این امکان استفاده کنند
  4. قابلیت دسترسی آسان از طریق موبایل, تبلت و لب تاب از هر نقطه بدون محدودیت
  5. دارای قابلیت سناریو پذیری های مختلف برای کنترل کلیه فضاهای روشنایی و کلیه لامپ ها با توجه به نیاز شما, تنها با لمس یک دکمه در سیستم روشنایی هوشمند

 

 

 

 

• سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند

در روزهای گرم تابستان و یا سرد زمستان به جای اینکه وسیله سرمایشی و گرمایشی خود را روشن گذاشته و بیرون برویم تا در زمان برگشت دچار گرمازدگی و یا سرمازدگی نشویم میتوانیم از ترموستات های هوشمند

 

استفاده کنیم تا به صورت هوشمند پس از اجرای سناریو خروج سیستم سرمایش و گرمایش را خاموش و پس از حضور در فضا و یا قبل از رسیدن به منزل با گوشی موبایل, تبلت و یا لپ تاپ خود سیستم را در دمای مطلوب به صورت هوشمند تنظیم کنید.

سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند

 

 

 

 

شاید بپرسید چگونه؟

با یک روش بسیار ساده می توانیم اینکار را به مرحله عمل برسانیم.

با نصب یک سنسور دمایی داخل خانه و با توجه  به سناریویی که به پنل هوشمند مربوطه می دهیم, دمای خانه خودمان را با توجه به سرمایی و گرمایی بودنمان میتوانیم هوشمندانه تنظیم کنیم.

 

 

 

سیستم صوتی هوشمند

خانه رویایی هوشمند شما بدون موسیقی نمی تواند کامل باشد و سیستم صوتی هوشمند این امکان را برای شما فراهم می کند که موسیقی مورد علاقه خود را با توجه به شرایط روحی خود در سراسر خانه هوشمندتان گوش دهید

احتمالا برایتان پیش آمده که بعد از یک روز کاری پر مشغله وارد خانه شوید ونیاز به یک آهنگ لایت داشته باشید تا آرامش خود را برگردانید, شاید خواسته باشید یکی از اعضای خانواده و یا عزیزانتان را سوپرایز کنید

که به محض ورودشان آهنگ مورد نظر شما پخش شود.

 

 

 

 

و یا مد نظر دارید برای بهره وری بهتر در گلخانه تان و یا برای آرامش و کارآیی پرسنل آهنگ خاصی در محیط پخش شود.

همه ی این کارها امکان پذیر است اما چگونه؟

شما می توانید در تمامی فضاهای مدنظر خود آهنگ دلخواه, نوع صوت, شدت صوت را با توجه به سناریوی مد نظری که به پنل هوشمند داده اید از طریق ریموت کنترل ویا گوشی همراه از هرجا و هر مکانی که هستید کنترل نمایید.

 

 

 

 

 

• سیستم امنیتی هوشمند

دزدگیر هوشمند جز مهم ترین قسمت هایی از یک سیستم هوشمند است که معمولا علاقمندان هوشمندسازی به آن توجه ویژه می کنند و یا شاید افراد عام تنها قسمت هوشمندی را که می شناسند سیستم امنیتی هوشمند است.

شاید سوال کنید مزیت و برتری سیستم امنیتی هوشمند نسبت به نوع سنتی آن چیست؟

اولین جواب و شاید مهم ترین دلیل اصلی این است که شما همیشه باید یک قدم جلوتر از سارقین باشید

و اما چگونه؟

در سیستم امنیتی هوشمند ابتدا باید توجه داشته باشید اگر بخواهید بهترین استفاده را از آن ببرید بهتر است این سیستم به جز دوربین مداربسته به سایر سیستم های هوشمند ساختمان مانند پرده هوشمند, سنسور حرکتی و سنسور درب و پنجره و … تلفیق شود

حال چرا؟

بدلیل اینکه با تلفیق آن ها می توان سه مد امنیتی متفاوت را با توجه به نیاز شما فعال کرد که باعث فریب بهتر سارقین می شود.

 

مد روزانه (away)

مربوط به برنامه در طول روز می باشد و شما با توجه به نیاز خودتان آن را هوشمند اجرا می کنید.
مثلا در چه ساعتی از روز پرده ها به خاطر نوردهی به گل ها و گیاهان باز و در چه ساعتی بسته باشد تا باعث کمترین آسیب به آن ها شود و یا در زمستان ساعات بیشتری به دلیل جذب و گرمابخشی نور خورشید باز باشد و در تابستان این ساعت کاهش پیدا کند, هم چنین در چه ساعاتی از روز سیستم سرمایش و گرمایش شما با توجه به سرمایی و گرمایی بودنتان تنظیم شود و به صورت هوشمند روشن و خاموش شود که هم باعث صرفه جویی در  مصرف انرژی  و هم باعث فریب سارقین می شود.

 

سیستم امنیت هوشمند
مد تعطیلات (vacation)

در این حالت شما می توانید با دادن سناریوی مورد نظر مانند شبیه سازی حضور که باعث خاموش و روشن شدن چراغ ها به صورت  رندم در شب می شود و یا باز و بسته کردن پرده ها به دلیل تنظیم نور گیاهان باعث فریب سارقین شوید, هم چنین در مواردی که در زمستان به سفر می روید با تنظیم سیستم گرمایشی خود مانع یخ زدگی سیستم لوله کشی شوید و حتی امکان این وجود دارد که در ساعتی از روز که ممکن است شخصی برای نظافت مراجعه کند برای ساعتی تعدادی از سنسورهای امنیتی به صورت هوشمند و یا به طور کامل آن را غیر فعال کرد.

سیستم امنیت هوشمند

مد شب (night)

در این مد شما می توانید با تنظیم چراغ هایی که باید روشن و یا خاموش باشند و حتی تنظیم شدت نور آن ها هم در مصرف انرژی به صورتی هوشمندانه صرفه جویی  می کنید و هم با فعال کردن سنسور های درب و پنجره و سنسور های حرکتی, امنیت هوشمندانه ای را برای خانواده خود به ارمغان می آورید

سیستم امنیت هوشمند

 

در نهایت کلیه ی سنسور های موجود در اتاق ها به عنوان سنسور تشخیص حضور جهت کنترل روشنایی استفاده شده در مد امنیتی به عنوان سنسور امنیتی عمل می کند و برایتان آرامش خیال بهتری را به همراه دارد

 

• سیستم پرده هوشمند

 

پرده های هوشمند پرده های خاصی نیستند که مطابق میل شما نباشد یا در تضاد با فضای منزل یا محیط کار شما باشند, همان پرده های موجود در منزل خودتان را هم می توانید هوشمند کنید

سیستم پرده هوشمند

 

چگونه؟

تنها کافیست به جای میل پرده از یکسری ریل های مختص هوشمندسازی استفاده کنید و با قرار دادن سنسورهای لازم مانند سنسور تشخیص نور (LUX METR) و سنسور تشخیص دما (TERMOMETR) , با توجه به شرایط مورد نظر شما پرده های هوشمند را کنترل کرد و از راحتی ایجاد شده لذت برد.

 

 

 

 

شاید برخی افراد با بیان اینکه به جز باز و بسته کردن پرده چه مزیت دیگری می تواند داشته باشد از انجام آن سر باززنند, اما با کمی تفکر می توان مزایای زیادی را برای آن مثال زد:

 

 

از نظر امنیت هوشمند :

از این نظر می توان گفت زمانیکه شما مسافرت هستید می توانید  با کنترل از راه دور پرده های خود, باعث فریب سارقین شوید.

 

سیستم امنیت هوشمند

 

 

 

از نظر گرمایش و سرمایش هوشمند :

پرتو گرمابخش خورشید در روزهای سرد زمستان و یا گرمای شدید در فصل تابستان را می توان به صورتی هوشمند در کنترل خودداشته باشیم که خود باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین کاهش هزینه مصرفی می گردد.

از نظر سلامت هوشمند :

از نظر متخصصا و پزشکان مغز و اعصاب و حتی رو

 

انپزشکان بهترین راه از خواب بیدار شدن به جای آلارم ساعت و گوشیهمراه, بیدار شدن به کمک نور لطیف خورشید است که با نصب سنسور هوشمند به راحتی می توانیم از این مزیت هوشمند پرده ی هوشمند استفاده لازم را ببریم.

سیستم پرده هوشمند

 

 

 

 

از نظر اهمیت نوردهی گل ها و گیاهان هوشمند :

شما می توانید با توجه به شرایط نگهداری گیاهان و میزان نیاز نوری آن ها در طول شبانه روز, سناریوی هوشمند خود را تعریفکرده و با توجه به آن زمان باز و بسته شدن پرده ها را تعیین کنید که خود باعث کمترین آسیب به گل ها و گیاهان شما می شود که می توانند بهترین شرایط نوری را با بیشترین رشد مناسب داشته باشند.

 

سیستم پرده هوشمند

 

از نظر ارزش ریالی ساختمان هوشمند :

باعث بالا رفتن ارزش پولی و قیمت منزل و محیط کار شما می شود چون هوشمندسازی در حال گسترش در کل جهان و ایران است و ممکن است در سال های آینده افراد, خانه هایی که وسایل هوشمند ندارند را نخرند و یا اجاره نکنند. هوشمندسازی به دلیل نوپا بودن, خود به عنوان یک عامل موثر در بالا بردن ارزش منزل مسکونی و یا محیط کار شما محسوب می شود

 

 

• سیستم درب و پنجره هوشمند

اگر شما کل ساختمان خودتان را مجهز به دوربین مداربسته کنید

سیستم درب و پنجره هوشمند

باز هم از زمان وقوع سرقت نمی توانید با خبر نمی شوید و فقط فیلم لحظه ی سرقت در دستان شماست, اما با نصب سنسور درب و پنجره از و.رد ها و خروج های یر عادی در همان لحظه مطلع شده و سارقان اگر متوجه سیستم سنسور هوشمند در و پنجره شما بشنوند بدلیل اینکه باید وقت و هزینه بیشتری صرف کنند احتمالا از سرقت منزل شما منصرف خواهند شد.

 

 

 

سیستم درب و پنجره هوشمندهمچنین یکی دیگر از مهمترین عوامل اصلی که سیستم سنسور هوشمند درب و پنجره را باید نصب کنید, آرامش خاطر شماست وقتی بااطمینیان می دانید که همه ی وسایل لازم برای حفاظت از خانه و خانواده خود را محیا کرده اید و در واقع تمامی درهای ورودی و خروجی به جزدوربین مداربسته در کنترل شماست, آرامش بیشتر و در نتیجه شب ها خواب بهتری را تجربه خواهید کرد.

 

 

 

 

 

• سیستم آبیاری هوشمند و…

یک روز گرم تابستانی را در نظر بگیرید

سیستم آبیاری هوشمنددر این روز گرم تابستانی که امکان از منزل بیرون رفتن سخت می شود و یا به مسافرتی رفته اید که امکان آبیاری باغ و باغچه خود را ندارید, به این فکر می کنید که ای کاش این امکان وجود داشت که آبیاری کل باغ یا باغچه شما با توجه به نظارت خودتان به صورت هوشمند انجام می شد.

این کار غیر ممکن نیسست.

یکی از روش هایی که می توانیم با توجه به کنترل هدر رفت آب به عنوان یک راه حل مطمئن برای مدیریت آبیاری باغ و باغچه یا حتی مزرعه کشاورزی خودمان انتخاب کنیم استفاده از سیستم آبیاری هوشمند است.

 

سیستم آبیاری هوشمند

ما می توانیم با توجه به نیاز آبی درختان, گل ها و حتی محصولات کشاورزی خودمان برنامه ریزی سیستم های آبیاری هوشمند  را متناسب با آب و هوا و رطوبت خاک و میزان آبیاری آن ها را به صورت هوشمند تنظیم کنیم و همه ی این اقدامات تنها با لمس یک دکمه از طریق گوشی همراه شما یا یک تاچ پنل هوشمند قابل اجرا است.

 

 

 

 

و در آخر مهمترین مزیتی که گروه مهندسی تیسا هوشمند اسپادانا مد نظر دارد مصرف انرژی بهینه است که درنتیجه آن زمین پاک‎ تری را در اختیار میراث داران آینده قرار خواهیم داد.

 

با تمام  این مزایا باز هم به هوشمندسازی فکر نمی کنید؟

 

انتخاب با شماست برای راهنمایی های بیشتر، گروه فنی و مهندسی تیسا هوشمند اسپادانا در راهنمایی و مشاوره به شما پیش قدم هستند.